Apr 9, 2019 IN Game Dev Talks

DDD Community Meetup Vol. 4

Zdravíme všetkých nadšencov Domain-Driven Designu! Koncom marca sa v bratislavskom Hub Hube udial už štvrtý DDD Community meetup- pravidelné stretnutie komunity programátorov, architektov, analytikov a ďalších ľudí okolo vývoja softvéru, ktorých cieľom je zdieľať vedomosti a skúsenosti v oblasti Domain Driven Designu a zlepšiť vlastnú schopnosť uchopenia architektúry aplikácie.


Do ich kruhov opäť prispel aj náš Backend Architect Martin Fris svojou prednáškou Úvod do taktických patternov v DDD a predstavenie Value Objectov na príkladoch. Rozprával o tom, čo je v DDD jadrom záujmu a čo je vedľajšie, aj keď pre väčšinu programátorov zaujímavejšie. Vysvetlil pojem Taktické patterny v DDD,Value object, ale hlavne na konkrétnych príkladoch našich hier z Pixel Federation ukázal, aké dizajnové a implementačné problémy sme riešili pri používaní Value objectov v našich DDD projektoch a k akým záverom sme došli.

Dosť bolo slov, pozrite si záznam z Martinovho talku a poučte sa z našich chýb a zistení :)


Najbližšie stretnutie DDD Community sa bude venovat novinkám zo sveta DDD a Microservices, tak sledujte ich Facebook aby ste ďalšiu akciu už nezmeškali.

A ak sú hry a DDD vaše obľúbené combo, ozvite sa nam. Práve do našeho tímu hľadáme šikovného PHP programátora alebo prográmtorku na zaujímavé projekty, či už na hru, alebo na supportné tooly. Vybraný kandidát sa nebude ani nahodou nudiť a ešte sa u nás aj veľa naučí! Viac zisíte tu :)

Katarína Zacharová

PR Manager

With Pixel since 2014, grew from Community management, through Social Media to Public Relations. Hates pizza but eats it anyway.